Praca zdalna w kodeksie pracy

W maju 2022 r. rząd przyjął projekt nowelizacji Kodeksu pracy, która ma na stałe wprowadzić pracę zdalną do polskiego porządku prawnego. W czasie ponad dwóch lat pandemii pracodawcy często decydowali się na wprowadzenie pracy zdalnej, jednak regulacje dotyczące tej formy wykonywania pracy tworzyli najczęściej wewnętrznie, posiłkując się jedynie obecnie obowiązującymi zapisami tarczy antykryzysowej dot. pracy zdalnej.

W najbliższych miesiącach ta sytuacja ma się jednak zmienić, a praca zdalna zostanie szczegółowo uregulowana w kodeksie pracy. W związku z zaawansowaniem prac legislacyjnych nad tymi kwestiami pojawia się jednak coraz więcej wątpliwości:

  • w jakich przypadkach pracownik będzie mógł świadczyć pracę zdalnie?
  • czy pracodawca będzie mógł odmówić udzielenia zgody na wykonywanie pracy zdalnej?
  • jakie obowiązki związane z pracą zdalną będą ciążyły na pracodawcy?
  • w jaki sposób rozliczane będą koszty związane z wykonywaniem pracy w domu? Czy pracodawca będzie miał obowiązek pokrycia kosztów korzystania z domowego internetu i prądu?
  • w jaki sposób należy rozwiązać kwestie związane z bhp podczas wykonywania pracy w formie zdalnej?
  • czy pracownicy będący rodzicami będą mogli skorzystać ze szczególnych uprawnień związanych z pracą zdalną?

Na te i inne pytania odpowie radca prawny Sylwia Jaworska podczas webinarum „Praca zdalna w kodeksie pracy”, który odbędzie się 7 lipca 2022 r., godz. 10.00-10.45.

 

Prelegenci

07.07.2022, czwartek

Godzina: 10:00-10:45

Szkolenie bezpłatne

Szkolenie online

Do udziału zapraszamy osoby odpowiedzialne za rozwój HR w firmach, pracujące w działach kadr i płac, osoby zarządzające oraz właścicieli firm.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i wymaga rejestracji z adresu z domeny służbowej. O udziale w webinarium decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo mają Klienci Kancelarii. Z jednej firmy zgłosić się mogą maksymalnie 2 osoby. Kancelaria zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia (potwierdzeniem zaakceptowania zgłoszenia będzie wysłany przez Kancelarię, najpóźniej w dniu poprzedzającym wydarzenie, link umożliwiający uczestnictwo w webinarium).

Wydarzenie jest zamknięte dla przedstawicieli innych kancelarii prawnych oraz firm doradczych – dziękujemy za Państwa zrozumienie.

W celu zarejestrowania się na wydarzenie kliknij przycisk

Zasady przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię będącą administratorem danych osobowych uczestników webinarium przedstawione są TUTAJ, a polityka prywatności dostępna jest TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed rejestracją na wydarzenie.