Pracownicy tymczasowi oraz outsourcing pracowniczy

Nie słabnie zainteresowanie pozyskiwaniem tzw. „zewnętrznych” pracowników. Z punktu widzenia organizacji takie rozwiązanie ma sporo korzyści – „praca jest zrobiona”, a jednocześnie nie ciążą na nas pracodawcze obowiązki wobec tych osób. By jednak korzystać z tego modelu bezpiecznie, warto wiedzieć, jakie regulacje prawne znajdują w tym zakresie zastosowanie, by w konsekwencji móc proces ten „ułożyć” bezpiecznie prawnie. Należy zacząć od rozróżnienia między zatrudnianiem pracowników tymczasowych, outsourcingiem konkretnych usług i tzw. „body leasingiem” (outsourcingiem pracowników). Ta trzecia instytucja nie jest uregulowana, stąd z jednej strony wydaje się być bardzo „kusząca”, ale z drugiej – znajduje się pod czujnym okiem PIP i ZUS.

Na co uważać, by nie zostać uznanym za rzeczywistego pracodawcę (i płatnika!) wobec osób, z których pracy korzystamy na podstawie umowy z firmą zewnętrzną lub by nie narazić się na zarzut obchodzenia przepisów o pracownikach tymczasowych? O tych i innych kwestiach praktycznych związanych z korzystaniem z zewnętrznego personelu opowie Mec. Anna Kamińska.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „Środowe poranki z prawem pracy i HR”.

Szkolenie przeprowadzone zostanie w formule online za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Po kliknięciu przycisku „Zapisz się!” zostaną Państwo przeniesieni na stronę webinarium, która umożliwi rejestrację uczestników.

Prelegenci

19.04.2023, środa

Godzina: 10.00-10.45

Szkolenie bezpłatne

Szkolenie online

Do udziału zapraszamy osoby odpowiedzialne za rozwój HR w firmach, pracujące w działach kadr i płac, osoby zarządzające oraz właścicieli firm.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i wymaga rejestracji z adresu z domeny służbowej. O udziale w webinarium decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo mają Klienci Kancelarii. Z jednej firmy zgłosić się mogą maksymalnie 2 osoby. Kancelaria zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia (potwierdzeniem zaakceptowania zgłoszenia będzie wysłany przez Kancelarię, najpóźniej w dniu poprzedzającym wydarzenie, link umożliwiający uczestnictwo w webinarium).

Wydarzenie jest zamknięte dla przedstawicieli innych kancelarii prawnych oraz firm doradczych – dziękujemy za Państwa zrozumienie.

W celu zarejestrowania się na wydarzenie kliknij przycisk

Zasady przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię będącą administratorem danych osobowych uczestników webinarium przedstawione są TUTAJ, a polityka prywatności dostępna jest TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed rejestracją na wydarzenie.