Badanie trzeźwości – nowe przepisy

Jak dotąd pomimo wielu obowiązków związanych z bhp pracodawca miał niewielkie uprawnienia w zakresie tak ważnej kwestii jak kontrola trzeźwości pracowników. Jednakże przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy zmieniającej Kodeks pracy przewiduje zmiany dotyczące uprawnienia pracodawcy do kontroli trzeźwości pracownika i kontroli na obecność substancji działających podobnie do alkoholu, a więc także środków odurzających. Projekt ten stanowi ukłon w stronę pracodawców, którzy od lat postulowali o umożliwienie im legalnej i samodzielnej kontroli pracowników.

W związku z zaawansowaniem prac legislacyjnych nad tymi kwestiami pojawiają się jednak pytania:

  • o to w jaki sposób pracodawca powinien wprowadzić w codzienne życie zakładu pracy nowe przepisy o kontroli trzeźwości pracowników?
  • czy w związku z tym będzie musiał na nowo tworzyć odpowiednie regulacje wewnątrzzakładowe?
  • i czy w ogóle będzie mógł przeprowadzać badania prewencyjne lub wyrywkowe?
  • czy w związku z nimi, badaniom będzie trzeba poddać wszystkich pracowników czy tylko określoną ich grupę?
  • w jaki sposób zgodnie z RODO będzie można dokumentować taką kontrolę?

Na te i inne pytania odpowie radca prawny Justyna Grzelak-Grzyb podczas webinarum „Badanie trzeźwości – nowe przepisy”, które odbędzie się 14 lipca 2022 r., godz. 10.00-10.45.

Zapraszamy do udziału!

Prelegenci

14.07.2022, czwartek

Godzina: 10:00-10:45

Szkolenie bezpłatne

Szkolenie online

Do udziału zapraszamy osoby odpowiedzialne za rozwój HR w firmach, pracujące w działach kadr i płac, osoby zarządzające oraz właścicieli firm.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i wymaga rejestracji z adresu z domeny służbowej. O udziale w webinarium decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo mają Klienci Kancelarii. Z jednej firmy zgłosić się mogą maksymalnie 2 osoby. Kancelaria zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia (potwierdzeniem zaakceptowania zgłoszenia będzie wysłany przez Kancelarię, najpóźniej w dniu poprzedzającym wydarzenie, link umożliwiający uczestnictwo w webinarium).

Wydarzenie jest zamknięte dla przedstawicieli innych kancelarii prawnych oraz firm doradczych – dziękujemy za Państwa zrozumienie.

W celu zarejestrowania się na wydarzenie kliknij przycisk

Zasady przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię będącą administratorem danych osobowych uczestników webinarium przedstawione są TUTAJ, a polityka prywatności dostępna jest TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed rejestracją na wydarzenie.