Wynagrodzenie za pracę

Wynagrodzenie za pracę – podejście praktyczne do wybranych zagadnień

Podczas szkolenia zaprezentujemy najważniejsze zagadnienia dotyczące wynagrodzenia za pracę. W praktyczny sposób przedstawimy kwestie tworzenia regulaminów, naliczania premii, nagród, a także omówimy zasady, jakie w zakresie wynagradzania pracowników zobowiązany jest uwzględniać pracodawca. Szkolenie ma przede wszystkim wymiar praktyczny i przedstawione zagadnienia oparte będą na praktycznych doświadczeniach pracodawców oraz sprawach rozstrzyganych przez sądy pracy i Sąd Najwyższy.

Szkolenie adresowane jest do pracowników działów kadrowych oraz osób podejmujących decyzję w sprawach dotyczących zasad wynagradzania pracowników.

Program szkolenia online

  1. Zasady dotyczące wynagrodzenia za pracę – ile swobody tak naprawdę ma pracodawca
    1. Zasada równości płac
    2. Zasada godziwości i ekwiwalentności wynagrodzenia
    3. Zasada wynagrodzenia za pracę wykonaną
  2. Regulamin wynagradzania
    1. Obowiązki pracodawcy związane z regulaminem
    2. Treść regulaminu wynagradzania
    3. Regulamin wynagradzania a regulaminy premiowania i inne dodatkowe akty
  3. Dodatkowe składniki wynagrodzenia
    1. Premia, nagroda i „premia uznaniowa” – czym się różnią?
    2. O premii nieco więcej, czyli od czego można uzależnić premię i jakie są jej rodzaje?
    3. Nagrody jubileuszowe i dodatki stażowe – na co uważać?
  4. Problemy praktyczne, czyli m.in. o tym, kiedy nagroda staje się stałym składnikiem wynagrodzenia oraz czy warto wynagrodzenie za nadgodziny wypłacać jako „premię uznaniową”.

Szkolenie przeprowadzone zostanie w formule online za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Po kliknięciu przycisku „Zapisz się!” zostaną Państwo przeniesieni na stronę webinarium, która umożliwi rejestrację uczestników.

Prowadząca: Anna Kamińska, wspólnik, radca prawny.

Szkolenie odbędzie się 14.07.2021 (środa) w godzinach 10:00 – 13:00 (w tym 15 minutowa przerwa). Cena szkolenia to 390 zł netto za osobę.

Prelegenci

14.07.2021, środa

Godzina: 10:00 – 13:00

390 zł netto / osoba

Szkolenie online

Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszym zarejestrowaniu. O udziale w webinarium decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja zakończona

Zasady przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię będącą administratorem danych osobowych uczestników webinarium przedstawione są TUTAJ, a polityka prywatności dostępna jest TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed rejestracją na wydarzenie.